Jaroslava Maxová vystudovala hudbu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (titul Mgr.) a dále pokračovala ve studiu zpěvu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě (titul MgA.). Zpěv vystudovala u barytonisty Hynka Maxy (1922-2001), který byl žákem světoznámého operního pěvce Fernanda Carpiho (1876-1959). Fernando Carpi byl italský lyrický tenor, sólista Metropolitiní opery v New Yorku. V meziválečném období se Carpi vydal předávat své zkušenosti na české území. Po komunistickém převratu odjel do švýcarské Ženevy, kde působil rovněž jako pedagog. Carpi byl současníkem např. Beniamina Gigliho a Emmy Destinnové. Jeho pěvecká škola má pokračovatele nejen v klasické hudbě, ale i mezi interprety hudby populární. Jaroslava Maxová měla možnost osobně se setkat s Maestrem Lucianem Pavarottim a zúčastnit se jeho pěveckých kurzů v Modeně.

 

                  Carpi      Carpi and wife     Pavarotti

                                Fernando Carpi                         Fernando Carpi se ženou                   Luciano Pavarotti

 

                                                                               Hynek Maxa

                                                                                                  Hynek Maxa

Na pěvecký a pedagogický rozvoj Jaroslavy Maxové měla vliv také spolupráce s mnoha  známými režiséry, dirigenty, skladateli i pěvci. Své zkušenosti nasbírala v mnoha operních domech v Německu, Rakousku, Francii, Švýcarsku, Itálii, Španělsku, Izraeli i Japonsku. Pedagogické zkušenosti z téměř všech hudebních žánrů získala jako profesorka zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Jaroslava Maxová vyučuje pěveckou techniku interpretaci. Nabízí výuku zpěvu pro začátečníky i pokročilé, prostřednictvím své asistentky také výuku zpěvu pro úplné začátečníky, lekce klavíruhry na housle a hudební teorie. Asistentka Jaroslavy Maxové je také specialistkou na výuku dětí. Jaroslava Maxová již vychovala mnoho úspěšných následovníků v oblasti klasické i populární hudby. Jaroslava Maxová své žáky připravuje na konkurzy do divadel (opera, muzikál...), přijímací zkoušky na konzervatoře a vysoké školy, různé pěvecké soutěže. Zajímají-li vás ukázky pěvecké činnosti studentů Jaroslavy Maxové, klikněte prosím.

Jaroslava Maxová také poskytuje hlasové poradenství pro osoby, které potřebují plně ovládat svůj hlasový projev. V případě potřeby spolupracuje s foniatrickou klinikou logopedem.

Pedagogickým vzorem Jaroslavy Maxové je německá operní pěvkyně Lilli Lehmann (1848-1929). Tato vynikajíci sopranistka působila v berlínské Dvorní opeře a v Metropolitní opeře v New Yorku. Lilli Lehmann je zakladatelkou Letní akademie na konzervatoři Mozarteum, která je dnes organizována pod záštitou University Mozarteum, jež je se svými více než 60 odbornými kurzy jednou z největších a nejrenomovanějších institucí svého druhu na světě. Lehmann je autorkou díla, které nebylo dodnes překonáno: učebnice zpěvu Meine Gesangkunst. Sama Lehmann otevřeně píše: "Teprve tehdy, až my umělci dospějeme do stadia, kdy se budeme moci bez zábran a po překlenutí lehce zranitelné umělecké hrdosti poradit navzájem o svých chybách a nedostatcích, teprve potom bude učiněno stop špatnému zpěvu a neuměleckému snažení."

 

                                                                          Lehmann        

                                                                                         Lilli Lehmann                    

Pěvecké kurzy Jaroslavy Maxové probíhají formou individuální výuky. Jsou určeny pro všechny věkové kategorie, začátečníky i pokročilé.

 

UKÁZKY ŽÁKŮ JAROSLAVY MAXOVÉ

<span class="text1">Plug-in není naistalován.</span> Zuzana Veselá (download)

<span class="text1">Plug-in není naistalován.</span> Milena Šoltésová (download)

Plug-in není naistalován.  Šárka Frančová (download)

Plug-in není naistalován.  Gabriela Kudrnová (download)

Plug-in není naistalován.  Aneta Nesvadbová (download)

Plug-in není naistalován.  Markéta Michalová (download)

Plug-in není naistalován.  Marek Holý (download)